Ir a contenido
¿Tiene preguntas? ¡Llame a Servicio al Cliente al 866-252-3811 (lunes a viernes de 8 a. m. a 5 p. m., hora central)!
Click to submit your images of the April 8 solar eclipse!

Explore el Portaobjetos de Microscopio Inteligente Scientific: Trzonek Bawełny (Polskimi)

Ingl Français Español Deutsche Nederlandse Italiano Polskimi Portuguesas Español 中国 日本人 한국어


Podcasts gdy większość rodzajów komórek jest tak mała, że do ich obserwacji potrzebny jest mikroskop, 

Bawełna to miękkie, puszyste odcinkowe włókno, które rośnie w torebce lub kapsułce ochronnej wokół nasion roślin bawełny z rodzaju Gossypium. Włókno a prawie czysta celuloza. W naturalnych warunkach torebki bawełniane będą miały tendencję do zwiększania dyspersji nasion.

Roślina jest krzewem rodzimym w regionach tropikalnych i subtropikalnych na całym świecie, w tym w obu Amerykach, Afryce i Indiach. Największa różnorodność dzikich gatunków bawełny występuje w Meksyku, a następnie w Australii i Afryce. Bawełna była niezależnie udomowiona w Starym i Nowym Świecie. Angielska nazwa pochodzi od arabskiego (al) qutn قُطنن, który zaczął być używany około 1400 d.C. Hiszpańskie słowo "algodón" również pochodzi od arabskiego.

Włókno jest najczęściej przędzone na przędzę lub nić i wykorzystywane do wykonania miękkiego, oddychającego materiału. Wykorzystanie bawełny do tkanin jest znane do czasów prehistorycznych; fragmenty tkaniny bawełnianej datowane na 5000 lat pne zostały wydobyte w Meksyku i cywilizacji Doliny Indusu (współczesny Pakistan). Chociaż uprawiany od czasów starożytnych, to wynalazek bawełnianego dżinu obniżył koszty produkcji, co doprowadziło do jego powszechnego zastosowania i jest obecnie najczęściej używaną tkaniną z naturalnych włókien w odzieży.

Microscopios de Explore Scientific

 

Ver todos los microscopios de Explore Scientific

[volver al índice]