Skip to content

Explore Scientific Smart Microscope Slide: Dicotyledon Cell Sample (Polish)

English Français Deutsche Nederlandse Italiano Polskimi Portuguesas Español 中国 日本人 한국어

 

 

Explore Scientific Smart Microscope Slide: Dicotyledon

Dicotyledons (czasami nazywane Dicots) to jedna z dwóch grup, na które wcześniej były podzielone wszystkie rośliny kwitnące lub okrytonasienne. Nazwa nawiązuje do jednej z typowych cech grupy, a mianowicie do tego, że nasiono ma dwa zarodkowe liście (zwane liścieniami). Poniżej znajduje się grafika przedstawiająca wnętrze nasion Dicot.

 

Embryo of a Dycot Seed - Image by Tomatosphere/Let’s Talk Science

Embryo of a Dicot Seed - odniesienie do zdjęcia: Tomatosphere / Let's Talk Science

Istnieje niesamowita liczba dwuliściennych - w sumie prawie dwieście tysięcy gatunków. Rośliny kwitnące, które nie są roślinami dwuliściennymi, nazywane są jednoliściennymi, zwykle posiadającymi tylko jeden liść zarodkowy. Ale wiele roślin dwuliściennych ma cechy roślin jednoliściennych, a wiele roślin jednoliściennych ma cechy roślin dwuliściennych, więc często pojawia się zamieszanie podczas próby zidentyfikowania różnic.

Ta próbka szkiełka dwuliściennego wydaje się niebiesko-czerwona z powodu zabarwień Methelyne Blue i Eosin (czerwone) używanych do podkreślenia struktury poszczególnych komórek na tle. Bez plam te komórki o różnym kształcie wydawałyby się generalnie bezbarwne, co utrudniłoby badanie subtelnych struktur. Barwienie próbek to tylko jedna technika pomagająca uczniom w badaniu mikroskopijnych próbek w celu określenia, czym one są (ich morfologia).

See All Microscopes from Explore Scientific

 

See all Microscopes from Explore Scientific

[back to index]