Skip to content
We are seeking images of the April 8 solar eclipse to publish! Click here to submit yours now!
Click to submit your images of the April 8 solar eclipse!

INTELIGENTNY SLAJD MIKROSKOPOWY: PRÓBKA Z BARWIONYCH OWOCÓW JABŁKOWYCH (Polskimi))

English Français Deutsche Nederlandse Italiano Polskimi Portuguesas Español 中国 日本人 한국어

 

 

 

Jabłonie (Malus Pumila) powstały w Azji Środkowej, gdzie do dziś znajduje się ich przodek zwany Malus Sieversii (Jabłko Dzikiego Kraba). Są to drzewa liściaste w rodzinie róż. Uprawiane od starożytności, obecnie istnieje ponad 7000 różnych rodzajów uprawianych na całym świecie. W 2010 r. Genom owoców zsekwencjonowano w ramach badań nad zwalczaniem chorób i selektywną hodowlą w produkcji jabłek.

Ten preparat komórek owocowych jabłka ma kolor niebieski i czerwony z powodu plam niebieskiego Methelyne i eozyny (czerwonego) używanych do podkreślenia struktury poszczególnych komórek owocowych na tle. Bez plam te komórki w kształcie gwiazdy wydają się zasadniczo bezbarwne, co utrudnia badanie subtelnych struktur. Barwienie próbek jest tylko jedną techniką, która pomaga uczniom badającym próbki mikroskopowe w celu ustalenia, czym są (ich morfologia).

Wielkoskalowi hodowcy jabłek mogą badać wpływ grzybów, bakterii i szkodników na drzewo i owoce za pomocą mikroskopu, aby określić najlepszy sposób działania w celu utrzymania optymalnego zdrowia upraw.

[powrót do indeksu]